Pytania i odpowiedzi

Na tej stronie odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące programu do pozycjonowania. Jeśli nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie skontaktuj się z nami, chętnie udzielimy odpowiedzi.

Dlaczego warto katalogować strony korzystając właśnie z waszej oferty?

Warto katalogować naszym programem, ponieważ jest to kompromis pomiędzy czasochłonnym katalogowaniem ręcznym a mało skutecznym katalogowaniem automatycznym. Katalogując naszym programem osiągniesz skuteczność katalogowania ręcznego pozbawionego jednak czasochłonnego wypełniania formularzy zgłoszeniowych.

Czy dodawanie strony do katalogów przy użyciu waszego programu jest całkowicie automatyczne?

Nie, przy pomocy naszego programu można dodawać strony do katalogów w sposób quasi-automatyczny tzn. że w dalszym ciągu musisz wyświetlić formularz zgłoszeniowy w danym katalogu oraz wybrać kategorię do której dodajesz swoją stronę, jednak wszystkie pola formularza zostaną wypełnione automatycznie. Takie rozwiązanie sprawia, że proces katalogowania łączy pozytywne cechy katalogowania 'ręcznego' jednak pozbawiony jest żmudnego wypełniania formularza gdyż tą czynność automatycznie wykonuje program.

Istnieją serwisy internetowe, które specjalnym skryptem całkowicie automatycznie katalogują strony. Nie muszę wtedy nić robić bo wszystko robi się samo. Po co używać waszego programu?

Skuteczność katalogowania skryptem jest bardzo niska z wielu powodów. Po pierwsze każdy katalog ma różne kategorie, trudno jest napisać automat, który ze 100% poprawnością doda katalogowaną stronę do właściwej kategorii. Dodawanie stron do niewłaściwych kategorii jest niczym innym jak spamowaniem katalogu, dlatego w najlepszym wypadku moderator odrzuci stronę a w najgorszym nada jej bana, co oznacza, że nie zostanie ona opublikowana w katalogu nawet gdy zostanie podjęta kolejna próba dodania strony już w prawidłowej kategorii. W przypadku naszego programu użytkownik sam podejmuje decyzję do której kategorii katalogu dodać stronę. Po drugie wiele wartościowych katalogów wymaga podania w formularzu zgłaszającym kodu z wyświetlonego obrazka lub logowania, co ma stanowić zabezpieczenie przed katalogowaniem automatycznym (autorzy skryptów deklarują, że ich automaty rozpoznają kody z obrazków jednak skuteczność tego rozpoznawania jest niska). Po trzecie skrypty często katalogują tylko w katalogach danego typu (np. QlWeb) pomijając katalogi innego typu. Naszym programem możesz dodać stronę do dowolnego katalogu.

Czy programy w wersji MiDi oraz MAXI są dostępne w wydaniu pudełkowym?

Nie, program udostępniany jest przez nas elektronicznie czyli na adres email wysyłamy klucz licencyjny oraz link do instalatora programu. Program jest często aktualizowany i wersja pudełkowa jest nie praktyczna.